sobota, 7 grudnia 2013

Test sportowców: Marta Kwiatkowska - Under Armour ze mną na treningu!

Ciężko  testować facetowi damskie ubrania Under Armour... Na szczęście z pomocą przychodzą znajomi :)
Na blogu mieliście już okazje przeczytać recenzje trenerki personalnej - Sylwii Konopskiej, a teraz już po raz drugi gości tu recenzja skoczkini w dal - Marty Kwiatkowskiej.

W ostatnim czasie miałam okazję trenować w koszulce HeatGear Sonic Short Sleeve .
Nadzwyczajne panie nie powinny ćwiczyć w zwykłych bawełnianych strojach. Specjalnie dla nich został stworzony materiał HeatGear Sonic, który zapewnia niesamowite dopasowanie do ciała i jest bardziej miękki, lżejszy i bardziej komfortowy niż kiedykolwiek. Koszulka charakteryzuje się bardzo dobrą oddychalnością, oraz odpowiednim odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu czułam niesamowity komfort podczas treningu.Koszulka doskonale układa się na ciele zapewniając maksymalną wygodę i swobodę ruchów,dodatkowo klejone szwy dają pewność, że naskórek nie zostanie naruszony podczas dużej intensywności wykonywanych ćwiczeń.
Jeśli cenisz sobie lekkość i wygodę podczas intensywnej aktywności i podobnie jak ja chcesz się zawsze czuć dobrze podczas treningu, to ta koszulka jest dla Ciebie :)
My sportowcy zwracamy szczególną uwagę na komfort podczas wykonywanych jednostek treningowych, nikt z nas w trakcie wykonywania ciężkiej pracy nie chciałby myśleć dyskomforcie z racji źle dobranego stroju.Od kiedy UA jest ze mną trening jest dla mnie przyjemnością. Nigdy nie sądziłam,ze kwestia doboru odzieży treningowej będzie tak ważna. Marka Under Armour uświadomiła mi to w bardzo krótkim czasie 
Pozdrawiam,
Marta Kwiatkowska-skoczkini w dal
Heatgear Sonic Short Sleeve (1233459)
Opis ze strony producenta
• Nowy HeatGear® Sonic – rewolucja w kompresyjnej odzieży technicznej, niebywale elastyczna tkanina 4-way stretch, która umożliwia każdy ruch bez zbędnych ograniczeń       
• System Transportu Wilgoci - odprowadza wilgoć na zewnątrz
• Klejone szwy, które zapewniają maksymalny komfort noszenia                
• System Kontroli Zapachu – redukuje nieprzyjemny zapach utrzymując Twój sprzęt świeżym na dłużej        
• Raglanowe rękawy oraz płaskie szwy umożliwiają pełny zakres ruchów chroniąc ciało przed obtarciami naskórka        
• Unowocześniony żebrowany kołnierz i logo  
Cena katalogowa: 109,95zł

niedziela, 1 grudnia 2013

Test sportowców: Łukasz Nowak - Evo ColdGear Compression Mock

Jakiś czas temu pisałem o najpopularniejszym zimowym produkcie UA, czyli klasycznym półgolfie termoaktywnym http://testunderarmour.blogspot.com/2013/04/zima-cay-czas-nam-doskwiera-wiec.html
Na rynku pojawiła się jakiś czas temu  jeszcze ulepszona wersja tego produktu: Evo Coldgear Compression Mock.


Kolejnym sportowcem którego poprosiłem o opinię na temat produktów Under Armour jest chodziarz - Łukasz Nowak. Zawodnik AZS Poznań jest czterokrotnym medalistą mistrzostw Polski w chodzie na 50km (złoto w 2012 roku). Na tym samym dystansie zajął 8 miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. oraz Mistrzostw Świata w Moskwie w 2013 r. Łukasz niedługo skończy dopiero 25 lat więc tak naprawdę największe sukcesy dopiero przed nim, na co liczą z pewnością sympatycy lekkoatletyki w Polsce.


,,Be Stronger With UA, to hasło idealnie oddaje to co myślę o wszystkich produktach marki Under Armour.
Mieć takiego ,,partnera" w treningu rzecz bezcenna. Recz jak ważna dla profesjonalnego sportowca bo nie wyobrażam sobie, aby w trakcie codziennej ciężkiej pracy treningowej, zamiast być skupionym na tym co mam wykonać, miałbym myśleć o tym, czy rzeczy które mam na sobie nie spełnią pokładanych przeze mnie wymagań. 
Od kiedy UA wspiera moją karierę, wspomaga mnie w przygotowaniach do najważniejszych światowych imprez trenowałem wielu produktach zarówno tych z kolekcji Heatgear jak i Coldgear.
Jako, że bliżej nam obecnie do kolekcji coldgear, chciałbym opisać produkt, który wybrałem jako mój ulubiony.

Evo Coldgear Compression Mock zmienił całkowicie moje wyobrażenie co do ubioru sportowca w zimowych warunkach. Myśl ubioru w tzw. ,, cebulkę" poszła do lamusa.
Nigdy nie sadziłem, że trenując w temperaturze w granicach 0 stopni będę miał na sobie tylko i wyłącznie jedną rzecz. W Mocku czuje dokonane komfort czucia swego ciała połączony z oddychaniem nie tylko moje osoby, ale i opisywanego  produktu. Regulacje temperatury nigdy nie była tak prosta.
Cóż chcieć więcej?"
Polecam,Łukasz Nowak








Opis ze strony dystrybutora:
Męski półgolf - ColdGear Longsleeve Compression Mock- nie jest tylko zwykłym golfem. Ale przecież to już wiesz! Under Armour nie robi rzeczy, które tylko dobrze wyglądają. Ten kawałek materiału musi pokazać, że pracuje mocniej i lepiej.  Miękka i gładka dwuwarstwowa konstrukcja. Bez względu na to czy ubierzesz go pod spód bluzy/kurtki czy zostaniesz tylko w nim, będziesz zawsze gotowy by zmierzyć się z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi. Wewnętrzna szczotkowana warstwa reguluję temperaturę ciała a zewnętrzna, ochroni przed przemoczeniem.
UA Compression - obcisły, niczym druga skóra aktywuje mięśnie, zwiększa ich siłę oraz skraca czas regeneracji.  Poczujesz gdy tylko go założysz!

DANE SZCZEGÓŁOWE:
•             Miękka dwuwarstwowa tkanina. Wewnętrzna zapewnia ciepło a gładka zewnętrzna skraca czas schnięcia.
•             Elastyczna tkanina 4-Way Stretch – zwiększa mobilność ruchów oraz sprawia, że zawsze wraca do pierwotnego kształtu.
•             System Transportu Wilgoci.
•             Technologia Anti-odor.
•             Raglanowe rękawy oraz  płaskie szwy zapobiegają obtarciom naskórka.
•             Wyższy golf w części karku
•             Nowe przestrzenne logo na golfie
•             Wewnętrzne silikonowe paski zapobiegające podsuwaniu się materiału

•             Nylon/Polyester/Elastane.

Cena katalogowa: 229,95

sobota, 16 listopada 2013

The best of Under Armour: Szorty Compression + test sportowców: Dominik Czaja

Zapewne każdy z Was  ma w swojej szafie taki produkt UA bez którego nie wyobraża sobie treningu... :)

 HeatGear Compression Shorts 



W jednym ze wcześniejszych wpisów przybliżyłem koszulkę Heatgear Compression (http://testunderarmour.blogspot.com/2013/04/test-sportowcow-rafa-sikora-koszulka.html), teraz czas na jej dolny odpowiednik czyli Heatgear Compression Shorts.
Teoretycznie wydawałoby się prosty produkt, niektórzy mówią na to szorty, inni bokserki a jeszcze inni spodenki :) z kolei w żargonie piłkarskim są to tzw. lajkry. Jakkolwiek byśmy go nazwali jest to produkt kosmiczny! Ktoś powie nic nowego, zwykłe szorty. podobne w  Decathlonie kosztują 30 zł.
Jednak musicie pamiętać, jeśli chodzi o produkty UA to liczy się przede wszystkim jakość, wygoda i wytrzymałość, a nie cena. Choć tutaj być może niektórych zaskoczę, cena katalogowa tego produktu to 109 zł, a w internecie można się natknąć na spore promocje :)

Na polskim rynku dostępne jest kilka rodzajów compression shortów:
-Klasyczne  Heatgear Compression Shorts (1201164) - te akurat posiadam już ponad 3 lata
-Odświeżony model  HeatGear UA Compression Short (1232684) - charakterystyczna żółta gumka, swego czasu grali w nich piłkarze Borussii Dortmund
-Nowość Heatgear Sonic Compression Short (1236237) - ulepszony model, choć sam się zastanawiam co w tym produkcie można było jeszcze ulepszyć :)
- Do tego dochodzą szorty z wentylacją np.Dynasty Vented Compression (1238791)
- Wersje przedłużane np. Heatgear Sonic Long Compression (1236240)



Szorty UA nadają się do każdego rodzaju sportu, począwszy od zwykłego biegania, piłkę nożną, koszykówkę aż po sporty wodne. Osobiście używałem ich również zamiast kąpielówek podczas wakacji. Co ważne słone morze i basen nie oddziałują na nie w żadne sposób.
Materiał UA szortów jest niesamowicie wytrzymały. Najczęściej używałem ich podczas meczów piłki nożnej. Wykonałem w nich niemal tysiąc wślizgów, z czego dużą część na sztucznej trawie, a materiał dalej wygląda prawie jak nowy. Jedynym śladem użytkowania jaki na nich widzę po trzech latach, to delikatne zmechacenie materiału między nogami. 

W tej chwili na polskim rynku dostępny jest już ulepszony model tych szortów. Są to Sonic Compression Szorty. Posiadają wszystkie te same właściwości jednak są troszkę lżejsze a sam wewnętrzny materiał jest przyjemniejszy dla ciała :) 

Opis ze strony producenta: 
SHORTY UA DOPASOWANE LEPIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ
Zasługujesz na maxymalny komfort i wytrzymałość. Dostaniesz to z naszymi nowymi shortami z zastosowanym ergonomicznym elastycznym pasem oraz technologią HeatGear® i compression. Wbudowano również płaskie szwy aby ograniczyć zbędne obtarcia naskórka. Strech Armour® zwiększa mobilność  oraz skraca czas schnięcia, natomiast system kontroli zapachu zapobiega powstawaniu bakterii powodujących przykry zapach.
  • System transportu wilgoci.
  • Technologia Compression dla idealnego dopasowania do ciała, regulacji temperatury i zwiększenia wytrzymałości mięśni.
  •  Ergonomiczny elastyczny pas.
  • Technologia Anti-odor.

Cena katalogowa: 109,95
Kraj produkcji: Nikaragua (1201164), Meksyk (1236237)

Materiał:
1201164
85% - Nylon
15% - Elastyna

1236237
84% - Poliester
16% - Elastyna


W swoich wpisach staram się umieszczać opinie profesjonalnych sportowców na temat produktów Under Armour. Tym razem poprosiłem o krótką recenzje Sonic compression szortów poprosiłem Dominika Czaję


Nazywam się Dominik Czaja trenuje wioślarstwo w klubie AZS-AWF Kraków. Do moich największych osiągnięć mogę zaliczyć brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów , czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwo Polski. Bardzo polecam Odzież Under Armour na treningach i w trakcie ważnych zawodów. Szczególnie jestem pod wrażeniem HeatGear Sonic Compression Shortów , które dostarczają mi komfortu podczas długich treningów na ergometrze wioślarskim co jest bardzo istotne w mojej dyscyplinie sportu. Po praniu nie ulegają deformacji ani nie tracą swoich własciwości , co jest dla mnie niezwykle ważne . 
Pozdrawiam 







niedziela, 3 listopada 2013

Test sportowców: Marta Kwiatkowska - Coldgear Fitted Crew


Moje pierwsze kroki z Under Armour …
,,Już od dawna wielu sławnych sportowców zachęcało mnie do codziennego trenowania w odzieży firmy Under Armour.Trening w odzieży sportowej nie jest mi obcy,już od wielu lat trenując lekkoatletykę - skok w dal ,byłam w „kontakcie" z różnego rodzaju markami odzieży sportowej, jednak marka Under Armour, która trafiła do mnie całkiem niedawno wyniosła moje wyobrażenie o profesjonalnym treningu na inną planetę. Nie przypuszczałam, że do czegokolwiek mogę się przekonać w tak krótkim czasie."



Jednym z produktów, który przetestowałam jest ColdGear Fitted Crew (1212171)




Pierwsze wrażenia po ubraniu na trening bluzki o lekkim elastycznym materiale spowodowało, ze w końcu zaczęłam czuć maksymalny komfort, a nam sportowcom głównie o to chodzi, aby odzież dodatkowo usprawniała mobilność ruchów podczas aktywności fizycznej. Bluzka jest świetna na chłodne dni, posiada doskonały system transportu wilgoci co za tym idzie nie przegrzewa organizmu, odprowadza ciepło na zewnątrz , dzięki czemu świetnie sprawdza się w niskich temperaturach. 


ColdGear spełnia wszystkie swoje podstawowe funkcje. Fason i kolorystyka są rewelacyjne mimo, że kwestie elegancji nie są tu najważniejsze ,a mimo to dopasowany krój nadaje kobiecego stylu. Produkt cenię sobie za jego praktyczność i bez wahania polecam innym sportowcom. Pozdrawiam, Marta Kwiatkowska – skoczkini w dal






ColdGear® Fitted Crew 1212171

Opis ze strony dystrybutora (www.mmsport.com.pl)
Treningi  gdy jest zimno mogą stać się udręką, ale na szczęście nie dla sportowców UA. Baselayer ColdGear® ustawiło Under Armour na mapie najlepszych. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom, grzeje, jest ultra-lekki, idealnie dopasowany oraz ma moc odprowadzania wilgoci. Dodaj jeszcze do tego system kontroli zapachu, miękką i komfortową warstwę wewnętrzną a otrzymasz coś więcej niż tylko baselayer, otrzymasz sportowy sprzęt najwyższej jakości dopracowany w najmniejszym szczególe.  

Cena katalogowa: 219,95 - jednak w tym sezonie część kolorów jest przeceniona na 149,95





piątek, 19 lipca 2013

Najlepszy Top dla aktywnych kobiet!

Po raz drugi na łamach mojego bloga mam przyjemność przedstawić recenzje Sylwii z Armii Aktywnych Kobiet, która tym razem podzieliła się z nami opinią na temat jej ulubionego topu Under Armour

 

UA VICTORY TANK
Kolejny mój ulubiony produkt UA. Top, który nadaje się do wszystkiego! Na Fitness, siłownię, bieganie, rower, na co dzień!  Pięknie podkreśla nasze kobiece kształty i jest dostępny w przeróżnych kolorach.  Pewnie sobie myślicie, czym może różnić się top od topa. Kawałek materiału na szelkach. Uwierzcie mi JEST RÓŻNICA! Moje STARE topy leżą gdzieś głęboko!  I nawet nie patrzę w ich kierunku!
Materiał:
·        nie do zdarcia
·        prałam już milion razy i nadal ma kształt jaki miał, kolory są takie same
·        rusza się razem ze mną, zdecydowanie uczucie drugiej skóry
·        schnie praktycznie na mnie
·        żebrowany i elastyczny
WŁAŚCIWOŚCI:
·        Uwielbiam to uczucie kiedy jest wysoka temperatura a mój „VICI”  mnie chłodzi. J Tak się  z nimi zaprzyjaźniłam, że już mają imiona. Dużo czasu w nich spędzam.
·        Na plecach  ma dodatkowe panele meschowe (siateczki), które fajnie przepuszczają powietrze
·        po treningu moja torba nie waży 5 kg więcej ;)



DESIGN:
Co jak co, ale dla Pań ważna sprawa. Chcemy ładnie wyglądać, wtedy od razu lepiej się ćwiczy. W tym topie na pewno tak będzie. Wybór kolorów od białego, różowego, zielonego, odcienie szarości, itp. Mój ulubieniec to jednak różowy.  Jeśli chodzi o dopasowanie  - noszę standardowe 36 – więc rozmiar S jest OK. Długość akuratna, dzięki czemu w nisko profilowanych getrach czy spodenkach plecy nie wychodzą na wierzch. Jest ładnie dopasowany i czujesz pełną mobilność  ruchów. Lubię go również nosić na co dzień – świetnie pasuje do dżinsów a nawet do spódniczek. Zaraziłam już nim kilka koleżanek.
Jest to produkt godny polecenia, myślę, że cena jak za tej jakości top nie jest wygórowana. Osobiście mogłabym za niego dać nawet 40zł więcej. Tak siedzę i myślę nad minusami – hmm…..hm….hmm… ??? I nic!
 Szczerze polecam J Niech wam się nosi długo i szczęśliwie.
Pozdrawiam,
Sylwia 
Trener personalny / instruktor fitness


                      


HeatGear® Victory Tank 1207617



DANE SZCZEGÓŁOWE (ze strony polskiego dystrybutora):

  • Miękka i lekka  tkanina HEATGEAR®  sprawia, że czujesz się tak komfortowo jak w drugiej skórze.
  • Siateczkowa konstrukcja wspomaga  wydajność ruchową i zwiększa czas, w którym pozostajesz sucha. 
  • Dzięki szerokiemu wycięciu pod szyją i kroju typu racerback Twoje ruchy pozostaną nieskrępowane.
  • Polyester/Elastane

Cena katalogowa: 89,95 - ale na wyprzedażach można kupić go za grosze :)  

piątek, 12 lipca 2013

Którą koszulkę wybrać?

 Musicie wybaczyć mi zaniedbanie bloga przez ostatnie tygodnie :) Dużo rzeczy na głowie oraz prywatnych spraw, obiecuję jednak że się poprawię :)

Zapewne wielu z Was zadało sobie to pytanie:
Który t-shirt Under Armour wybrać? Materiał Charged Cotton czy też UA Tech?

Najprościej jest kupić obie :) Tak też zrobiłem, przetestowałem i ciężko jest mi dalej stwierdzić która koszulka jest lepsza. Przede wszystkim koszulki różnią się materiałem. 
Koszulka Charged Cotton to tzw. ulepszona bawełna. Jej skład to : 95% bawełna i 5 % elastyna, co ciekawe koszulki z tej serii produkowane są w Peru. Materiał jest megaaaa przyjemny. Przewagą Charged Cotton od zwykłej bawełny, jest to że schnie ona 5 razy szybciej. T-shirt ma jedną wadę: gniecie się, a jestem nieprzyzwyczajony do prasowania rzeczy z UA :) Nadaje się zarówno do luźnego chodzenia jak i treningu. Po miesiącu użytkowania zafundowałem sobie drugą koszulkę z tej serii...


Charged Cotton® Shortsleeve T-Shirt 1229081

Cena katalogowa: 109,95 

DANE SZCZEGÓŁOWE (ze strony dystrybutora):    
• Szybko schnąca tkanina z systemem transport wilgoci
• Miękka i komfortowa bawełna
• Elastyczny materiał dla poprawy komfortu i mobilności
• Żebrowany kołnierzyk
• Podwójny ścieg na ramionach

 


Z kolei koszulki z serii Tech składają się w 100% z poliestru i produkowane są w Meksyku.


Jest to typowo techniczna koszulka nadająca się praktycznie do każdego sportu. Świetnie na niej wyglądają wszelkiego rodzaju nadruki, więc może sprawdzić się jako t-shirt eventowy. Z koszulek korzysta m.in. grupa bokserska Knockout Promotions z Arturem Szpilką na czele.


Koszulka Ua Tech moim zdaniem jest pozbawiona wad, przynajmniej żadnych nie dostrzegam, cena również bardzo przystępna (89,95). Po kilku miesiącach użytkowania mogę stwierdzić że jej żywotność na pewno będzie dłuższa niż charged cotton, z tego względu że poliester jest po prostu bardziej wytrzymały.

Jednak jeśli miałbym wybrać którą z tych dwóch koszulek wybrać to stawiam na... Charged Cotton :) Jest przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu :)

HeatGear® Tech™ Shortsleeve T-Shirt 1229078

 

 Cena katalogowa: 89,95

DANE Szczegółowe (ze strony dystrybutora):
  • Ulepszona flagowa koszulka Under Armour.
  • Lekka tkanina Heatgear® zapewniający szybki transport wilgoci.
  • Przyspieszony czas schnięcia.
  • Raglanowe rękawy.
  • Płaskie szwy.
  • Technologia Anti-odor.


P.S.
Po przejechaniu 70km na rowerze koszulka Charged Cotton była praktycznie sucha i nie śmierdziała :)




poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Under Armour Women (1) UA STILL GOTTA HAVE IT BRA

W poniższym filmie Under Armour przekonuje kobiety, że nie ma dla nich nic lepszego niż codzienne wylewanie litrów potu podczas ciężkich treningów. Uśmiech na twarzy ćwiczących kobiet sprawia, że wręcz chce się rozpocząć trening.


Nie ma dobrego treningu, bez komfortowego ubrania... dlatego też przedstawiam Wam Sylwię z Armii Aktywnych Kobiet. która przybliży Wam kilka produktów UA dla kobiet.


Zaczniemy od czegoś najważniejszego dla kobiet podczas treningu, czyli biustonosza sportowego:

WOMEN’S UA STILL GOTTA HAVE IT BRA 1236768




Biustonosz UA okazał się moim ulubionym produktem podczas codziennego treningu fitness, ale nie tylko.
Jego główną zaletą jest to, że całkowicie zapominam, że mam coś pod topem Używam go od roku! I nie rozstałabym się z nim za nic w świecie, ponieważ:

 - Spełnia swoją najważniejszą funkcję; podtrzymuje to co ma podtrzymać, dzięki czemu nie ogranicza moich ruchów, które w fitnessie są bardzo 
dynamiczne. 
 
- Nie posiada zapięć, klamerek, itp. - po prostu druga skóra.


-Idealnie dopasowany i lekki; mogę go skompletować prawie z każdym topem jaki mam.

- Schnie w mgnieniu oka! Kluczowa sprawa. Skóra naprawdę oddycha,  mogę w nim ćwiczyć nawet przez 3 kolejne godziny. (Strasznie to lubię, bo nie muszę nosić w torbie kilku topów jak ‘inne’ dziewczyny.
- Okazał się również produktem numer jeden na mojej  2 tygodniowej wyprawie rowerowej do gorącej Chorwacji w lipcu. Praktycznie go nie ściągałam w upalne dni. W miarę możliowści prany raz dziennie, czasami nawet w słonej wodzie; nie stracił żadnych właściwości, nie rozciągnął się,  nie stracił koloru, czułam się w nim świeżo cały czas.


 

Trudno jest mi znaleźć jakąkolwiek wadę w tym produkcie, a jego atutem jest jeszcze na pewno niska cena.

Pozdrawiam
Sylwia
https://www.facebook.com/pages/Armia-Aktywnych-Kobiet/307918042638941?fref=ts


Dodam jeszcze że produkt ma być dostępny w Polsce w kolekcji Lato 2013, a jego cena katalogowa to 109,95zł. Dostępny on jest już oczywiście w USA oraz na platformach aukcyjnych typu ebay :)

piątek, 12 kwietnia 2013

Test sportowców: Rafał Sikora - koszulka HeatGear Compression

Po raz pierwszy na swoim blogu prezentuję opinie profesjonalnego sportowca. Bardzo mi miło że polski olimpijczyk Rafał Sikora zgodził się ze mną współpracować :)
Rafał Sikora to jeden z ,,młodych wilków" polskiego chodu, a jego specjalność to dystans 50km.  
Zapraszam do lektury :)

Zawsze chciałem trenować w najlepszych sportowych markach świata , szukałem nowych rozwiązań technologicznych, jak i uczucia komfortu na treningu, bo przecież on jest dla nas najważniejszy . Wielu z nas pamieta zapewne wielkie szerokie dresy, czy szeleszczące mocno ortaliony, które po namoknięciu wyglądały co najmniej jak worek na ziemniaki.Nie muszę mówić jak się w tym trenowało, bo każdy w sumie to wie. Dobrze pamiętacie też zapewne koszulki które po dłuższym wysiłku fizycznym przyklejały sie do ciała i mocno rozciągały, co powodowało niekiedy śmieszny widok. Marka Under Armour której jestem ambasadorem od 2011 roku stawia na najnowsze technologie oraz przede wszystkim na komfort podczas uprawiania sportu. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie treningu bez produktów UA.
Skupię się dziś na koszulce compression produkcie z serii HeatGear:
HeatGear Shortsleeve Compression T-Shirt (120166)

Technologia HeatGear - Chłodzi kiedy jest Ci gorąco
Idealne warunki do treningu w produktach z serii heatgear to temperatury powyżej 13 stopni

HeatGear® to lekka techniczna tkanina, która chłodzi i osusza ciało podczas uprawiania sportu. Transportuje pot z powierzchni ciała na zewnątrz tkaniny i przyspiesza jego odparowywanie. W rezultacie optymalizuje temperaturę ciała i utrzymuje je w świetnej kondycji podczas ćwiczeń, treningu czy sportowej rywalizacji.
Sam ubierając koszulkę z serii HeaGear, miałem na początku mieszane uczucie ze względu na opięcie na ciele jaki stawiał materiał compression. Wiadomo gdy ktoś nigdy nie trenował w takiej opiętej koszulce to na początku ciężko jest mu się przyzwyczaić . Jednak po kilku treningach mój efekt psychologiczny zniknął i pojawiło się przyjemne odczucie włąsciwości materiału. Gdy jest ciepło i temperatura daje się mocno we znaki system HeatGear przy moich długich treningach, nawet tych do 40 km sprawdza się idealnie. Koszulka pozostaje lekka , i niemal cała sucha , a w dodatku chłodzi moje ciało. Koszulkę mogę polecić bez wątpienia każdej osobie która ma cokolwiek do czynienia ze sportem. Tylko ostrzegam! Jeśli zaczniecie trenować w niej regularnie, w przyszłości nie będziecie chcieli zamienićjej na nic innego :)

HeatGear Compression został zaprojektowany w oparciu o tkaninę Under Armour, materiał na bazie mikrofibry, stworzony aby idealnie dopasowywał się do ciała. Co najwazniejsze dla nas sportowców, podczas treningów w upałach materiał posiada specjalny system transportu wilgoci, dzięki czemu chłodzi i osusza ciało kiedy temperatura podnosi się, pozostając przy tym „lekkim jak piórko”.Jest to bardzo wygodne dla nas gdyż nie musimy kończyć treningu w mokrej koszulce.

Plusy -
Wytrzymała
Ulepszona stabilizacja – co zwiększa siłę naszych mięsni przy czym ich wydajność utrzymuje sie przez długi czas.
Obcisły krój compression zwiększając stabilizację naszych mięśni sprawia że nie męczą się one tak szybko jak przy luźnych koszulkach i szybciej nasze mięśnie się regenruja przy treningu
Podczas dłuższego treningu moja efektywność mięsni wzrasta
WYSOKI KOMFORT! czyli sucha koszulka
Reguluje temperaturę ciała 
Minusy-
Do minusów zaliczyłbym pierwsze uczucie po ubraniu , czyli obcisły krój , lecz jest to kwestia przyzwyczajenia jeśli nikt dotąd nie trenował w technologi compression, to przy pierwszych treningach będzie towarzyszyło uczucie opinającego się materiału.


Pozdrawiam Serdecznie
Rafał Sikora
mobile PLUS 691-645-450
Ambasador takich marek jak : Under Armour Motive,Garmin https://www.facebook.com/WalkerRafalSikora
Warto dodać jeszcze że cena katalogowa koszulki to 129,95zł, produkt można jednak znaleźć na wyprzedażach już od 89zł.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

UA Micro G Strunt

Wiosna, Wiosna... czas więc rozejrzeć się za dobrymi butami do biegania. Ja akurat nie mam tego problemu, choć kuszą mnie nowości UA na ten sezon... ale zostawmy to na późniejsze wpisy :)
Chociaż Under Armour jest nowicjuszem jeżeli idzie o produkcję butów do biegania , to jednak dużo dobrego mówi się o ich produktach, jak i o technologiach jakie w nich stosuje.
Swoje pierwsze buty do biegania Under Armour kupiłem w styczniu 2012, były to UA Micro G Strut (1230151). W tym samym czasie na polskim rynku pojawiły się dwa modele, tańszy z technologią Micro G i droższy Charge RC. Z przyczyn czysto ekonomicznych wybrałem te ,,tańsze" (379,95zł). Po roku śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu :) Buty są niebywale wygodne i oprócz biegania po bulwarach wiślanych, często używam ich jako ,,śmigaczy", gdy potrzebuje szybko coś załatwić, czy na przykład iść do sklepu. Bardzo sprawnie się je zakłada z racji ich rozciągliwego materiału. Są baaardzo lekkie, ponieważ podeszwa zbudowana jest ze specjalnej pianki, przy użyciu technologii Micro G.

Opis technologii Micro G®

Zamknięta pomiędzy cholewką a podeszwą ultra-czuła i amortyzująca pianka Micro G® oddaje energię z mocą jakiej jeszcze nie doświadczyłeś.
Nie zapomnij: Technologia UA Micro G® jest wiele lżejsza i wydajniejsza niż tradycyjne pianki.

Buty męskie do biegania UA Micro G Strunt
UA znów wchodzi na wyższy poziom! Przełamuje kolejne bariery. Buty Micro G Strut idealnie przylegają do stopy gwarantując brak otarć,  są nieziemsko lekkie i wyglądają naprawdę świetnie.
Cholewka:
- technologia Zonal Compression, 
- system łatwego zakładania,
Podeszwa środkowa:
- pełnej długości pianka w technologii Micro G (lżejsza oraz niższa od tradycyjnych pianek), lepiej sprężynuje, jest wytrzymalsza i lepiej chroni stopę,
- podeszwa posiada płytkę Carbon aby maksymalnie oddawać energię, 
Wkładka:
- komfortowa wkładka Ortholite
Podeszwa zewnętrzna:
wytrzymała wkładka wykonana z komfortowej gumy
opis ze strony mdsport.pl

A tak buty wyglądają po 14 miesiącach:

Bieżnik nieco zdarty, ale to i tak nic ponieważ używaałem ich głównie na podłożu asfaltowym
Zero rozklejeń z przodu
Materiał na zapiętku nienaruszony,
Można stwierdzić że stan idealny

Zalety:
Wygodne
Lekkie
Wytrzymałe
Amortyzująca pianka chroni staw skokowy (miałem z nim problem przez pewien czas)

Wady:
Hmmm, naprawdę ciężko przy tych butach pisać o wadach... może mogłyby być mniej dresiarskie ;)

Cena 379,95 ale obecnie w polskim internecie można znaleźć je za około 200zł :)


W internecie natknąłem się na ciekawy filmik na temat butów UA



Aaaa i jeszcze jedno, to mój pierwszy produkt Under Armour Made in China :)



czwartek, 4 kwietnia 2013

Bluza Charged Cotton Storm Fleece


Bluza Charged Cotton Storm Fleece - według mnie najlepsza bluza jaką kiedykolwiek stworzono na świecie, dostępna w wersji z rozsuwanym zamkiem (1233254) i bez (1233253).


Po zobaczeniu filmiku na youtube, czekałem na tą bluzę  z niecierpliwością  kilka miesięcy. Warto było :)
Używam jej od ponad pół roku i jest to najczęściej eksploatowany produkt jaki obecnie mam z UA.
W czym tkwi fenomen tej bluzy i co to jest technologia Storm?
Technologia Storm pozwala używać produktów Under Armour w deszczu, dzięki niej nie poczuje się dyskomfortu mokrych ubrań. Materiał jest tak skonstruowany i powleczony specjalnym impregnatem, że krople same spływają po ubraniu, nie wsiąkając w nie.
Dodatkowo bluza jest bardzo ciepła, przyjemna dla ciała i miła w dotyku. No i przede wszystkim wygląda meeega :) Nadaje się do codziennego chodzenia jak i treningu w niskich temperaturach. Osobiście często używam jej do biegania, jako warstwę wierzchnią dla coldgear mocka.
Sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet podczas wielkiej śnieżycy nie zmarzniemy w niej, o czym przekonałem się kilka tygodni temu.

Zalety:
Ciepła
Fajny design
Można używać jej zamiast kurtki
Uniwersalna

Wady:
Podobno po kilkudziesięciu praniach traci swoje właściwości i woda już tak łatwo po niej nie spływa (piorę ją w pralce w niskich temperaturach i na razie wszystko jest ok)
Wysoka cena (katalogowa 299,95.zł)

Materiał:
20% Poliester
80% Bawełna


Opis ze strony producenta:

  • Technologia Storm z wykończeniem DWR, która nie przepuszcza wody i przy tym nie traci na przepuszczalności powietrza.
  • 305g mieszanka bawełny,  solidna na zewnętrznej warstwie odpycha wodę,  a  miękka i szczotkowana wewnątrz zatrzymuje ciepło.
  • Technologia Charged Cotton® – techniczna bawełna schnie pięć razy szybciej niż zwykła.
  • System Transportu Wilgoci odprowadza pot na zewnątrz.
  • Bawełniana podszewka w kapturze dla zwiększonej wygody.
  • Trójwymiarowe wyszywane logo UA.
  • Żebrowany ściągacz w pasie, na rękawach i przy zewnętrznych kieszeniach.


Cena: 299,95zł.
Jednak obecnie można ją kupić na wyprzedaży za 209,95 między innymi na stronie polskiego dystrybutora.

środa, 3 kwietnia 2013

UA Coldgear Compression Mock


Zima cały czas nam doskwiera, więc zacznę moje recenzje od produktów z serii Coldgear.



Najpopularniejszym zimowym produktem Under Armour jest tak zwany Compression Mock (1000512), ten charakterystyczny półgolf to typowa bielizna termoaktywna. W swojej szafie posiadam dwa takie produkty, jeden granatowy, drugi czerwony (zdjęcia po lewej stronie), co ciekawe jeden pochodzi z fabryki w Portugalii a drugi z Meksyku, jednak w żaden sposób nie różnią się od siebie poza kolorem.
Obu produktów używam jakieś 2-3 lata do przeróżnych rodzajów sportów, od narciarstwa po piłkę nożną.
 Początkowo bardzo dbałem  o nie, jako że była to moja pierwsza bielizna termoaktywna (prałem ręcznie), ale z czasem wrzucałem do pralki razem z innymi rzeczami po treningu. Co ciekawe po tak długim czasie użytkowania żaden z półgolfów nie jest zniszczony i nie stracił swoich właściwości. Naturalnemu zużyciu uległo biało-czarne logo z tyłu (lekko popękało), ale to raczej normalne po jakiś 50 praniach w różnych temperaturach.
Ktoś kto nie miał wcześniej do czynienia z bielizną termoaktywną  może dziwnie czuć się w tak opiętym stroju, jednak to kwestia przyzwyczajenia. Mocka używamy gdy na zewnątrz jest poniżej 13 stopni, warto pamiętać, żeby przy minusowych temperaturach ubrać coś jeszcze na wierzch , aby zwyczajnie nie zmarznąć.

Zalety:
Ciepły
Bardzo wytrzymały (nie do zniszczenia)
Komfortowy
Nadaje się do każdego rodzaju sportu

Wady:
Podwijający się materiał w okolicach brzucha, UA jednak szybko ulepszyło model, stosując w następcy tego produktu (1221708) cienki wewnętrzny pasek silikonowy który zapobiega podwijaniu.

Materiał:
63% Nylon
23% Poliester
14% Elastyna

Opis ze strony producenta:

Męski półgolf - ColdGear® Longsleeve Compression Mock- nie jest tylko zwykłym golfem. Ale przecież to już wiesz! Under Armour® nie robi rzeczy, które tylko dobrze wyglądają. Ten kawałek materiału musi pokazać, że pracuje mocniej i lepiej.  Miękka i gładka dwuwarstwowa konstrukcja. Bez względu na to czy ubierzesz go pod spód bluzy/kurtki czy zostaniesz tylko w nim, będziesz zawsze gotowy by zmierzyć się z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi. Wewnętrzna szczotkowana warstwa reguluję temperaturę ciała a zewnętrzna, ochroni przed przemoczeniem.
UA Compression - obcisły, niczym druga skóra aktywuje mięśnie, zwiększa ich siłę oraz skraca czas regeneracji.  Poczujesz gdy tylko go założysz!
DANE SZCZEGÓŁOWE:
  • Miękka dwuwarstwowa tkanina. Wewnętrzna zapewnia ciepło a gładka zewnętrzna skraca czas schnięcia.
  • Elastyczna tkanina 4-Way Stretch – zwiększa mobilność ruchów oraz sprawia, że zawsze wraca do pierwotnego kształtu.
  • System Transportu Wilgoci.
  • Technologia Anti-odor.
  • Raglanowe rękawy oraz  płaskie szwy zapobiegają obtarciom naskórka.


Cena: Obecnie produkt (1000512) można kupić już od 119,95 zł między innymi na stronie polskiego dystrybutora (jego cena katalogowa to 199,95)
Natomiast jego następcę Evo Compression Mock (1221708) za 229,95zł

Półgolf dostępny również w wersji dla Pań (1001512 lub 1221816)


                                                                     Lindsey Vonn

Produkt naprawdę mogę polecić każdemu w 100%, przede wszystkim niech nie odstrasza was cena, to produkt na lata i naprawdę nie do zniszczenia. Niejedni już próbowali :)



A poniżej zdjęcie mojego Mocka w akcji :)


P.S. link do innej recenzji tego produktu: http://4outdoor.pl/news/5811/test-bielizny-z-kolekcji-coldgear-marki-under-armour