poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Under Armour Women (1) UA STILL GOTTA HAVE IT BRA

W poniższym filmie Under Armour przekonuje kobiety, że nie ma dla nich nic lepszego niż codzienne wylewanie litrów potu podczas ciężkich treningów. Uśmiech na twarzy ćwiczących kobiet sprawia, że wręcz chce się rozpocząć trening.


Nie ma dobrego treningu, bez komfortowego ubrania... dlatego też przedstawiam Wam Sylwię z Armii Aktywnych Kobiet. która przybliży Wam kilka produktów UA dla kobiet.


Zaczniemy od czegoś najważniejszego dla kobiet podczas treningu, czyli biustonosza sportowego:

WOMEN’S UA STILL GOTTA HAVE IT BRA 1236768




Biustonosz UA okazał się moim ulubionym produktem podczas codziennego treningu fitness, ale nie tylko.
Jego główną zaletą jest to, że całkowicie zapominam, że mam coś pod topem Używam go od roku! I nie rozstałabym się z nim za nic w świecie, ponieważ:

 - Spełnia swoją najważniejszą funkcję; podtrzymuje to co ma podtrzymać, dzięki czemu nie ogranicza moich ruchów, które w fitnessie są bardzo 
dynamiczne. 
 
- Nie posiada zapięć, klamerek, itp. - po prostu druga skóra.


-Idealnie dopasowany i lekki; mogę go skompletować prawie z każdym topem jaki mam.

- Schnie w mgnieniu oka! Kluczowa sprawa. Skóra naprawdę oddycha,  mogę w nim ćwiczyć nawet przez 3 kolejne godziny. (Strasznie to lubię, bo nie muszę nosić w torbie kilku topów jak ‘inne’ dziewczyny.
- Okazał się również produktem numer jeden na mojej  2 tygodniowej wyprawie rowerowej do gorącej Chorwacji w lipcu. Praktycznie go nie ściągałam w upalne dni. W miarę możliowści prany raz dziennie, czasami nawet w słonej wodzie; nie stracił żadnych właściwości, nie rozciągnął się,  nie stracił koloru, czułam się w nim świeżo cały czas.


 

Trudno jest mi znaleźć jakąkolwiek wadę w tym produkcie, a jego atutem jest jeszcze na pewno niska cena.

Pozdrawiam
Sylwia
https://www.facebook.com/pages/Armia-Aktywnych-Kobiet/307918042638941?fref=ts


Dodam jeszcze że produkt ma być dostępny w Polsce w kolekcji Lato 2013, a jego cena katalogowa to 109,95zł. Dostępny on jest już oczywiście w USA oraz na platformach aukcyjnych typu ebay :)

piątek, 12 kwietnia 2013

Test sportowców: Rafał Sikora - koszulka HeatGear Compression

Po raz pierwszy na swoim blogu prezentuję opinie profesjonalnego sportowca. Bardzo mi miło że polski olimpijczyk Rafał Sikora zgodził się ze mną współpracować :)
Rafał Sikora to jeden z ,,młodych wilków" polskiego chodu, a jego specjalność to dystans 50km.  
Zapraszam do lektury :)

Zawsze chciałem trenować w najlepszych sportowych markach świata , szukałem nowych rozwiązań technologicznych, jak i uczucia komfortu na treningu, bo przecież on jest dla nas najważniejszy . Wielu z nas pamieta zapewne wielkie szerokie dresy, czy szeleszczące mocno ortaliony, które po namoknięciu wyglądały co najmniej jak worek na ziemniaki.Nie muszę mówić jak się w tym trenowało, bo każdy w sumie to wie. Dobrze pamiętacie też zapewne koszulki które po dłuższym wysiłku fizycznym przyklejały sie do ciała i mocno rozciągały, co powodowało niekiedy śmieszny widok. Marka Under Armour której jestem ambasadorem od 2011 roku stawia na najnowsze technologie oraz przede wszystkim na komfort podczas uprawiania sportu. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie treningu bez produktów UA.
Skupię się dziś na koszulce compression produkcie z serii HeatGear:
HeatGear Shortsleeve Compression T-Shirt (120166)

Technologia HeatGear - Chłodzi kiedy jest Ci gorąco
Idealne warunki do treningu w produktach z serii heatgear to temperatury powyżej 13 stopni

HeatGear® to lekka techniczna tkanina, która chłodzi i osusza ciało podczas uprawiania sportu. Transportuje pot z powierzchni ciała na zewnątrz tkaniny i przyspiesza jego odparowywanie. W rezultacie optymalizuje temperaturę ciała i utrzymuje je w świetnej kondycji podczas ćwiczeń, treningu czy sportowej rywalizacji.
Sam ubierając koszulkę z serii HeaGear, miałem na początku mieszane uczucie ze względu na opięcie na ciele jaki stawiał materiał compression. Wiadomo gdy ktoś nigdy nie trenował w takiej opiętej koszulce to na początku ciężko jest mu się przyzwyczaić . Jednak po kilku treningach mój efekt psychologiczny zniknął i pojawiło się przyjemne odczucie włąsciwości materiału. Gdy jest ciepło i temperatura daje się mocno we znaki system HeatGear przy moich długich treningach, nawet tych do 40 km sprawdza się idealnie. Koszulka pozostaje lekka , i niemal cała sucha , a w dodatku chłodzi moje ciało. Koszulkę mogę polecić bez wątpienia każdej osobie która ma cokolwiek do czynienia ze sportem. Tylko ostrzegam! Jeśli zaczniecie trenować w niej regularnie, w przyszłości nie będziecie chcieli zamienićjej na nic innego :)

HeatGear Compression został zaprojektowany w oparciu o tkaninę Under Armour, materiał na bazie mikrofibry, stworzony aby idealnie dopasowywał się do ciała. Co najwazniejsze dla nas sportowców, podczas treningów w upałach materiał posiada specjalny system transportu wilgoci, dzięki czemu chłodzi i osusza ciało kiedy temperatura podnosi się, pozostając przy tym „lekkim jak piórko”.Jest to bardzo wygodne dla nas gdyż nie musimy kończyć treningu w mokrej koszulce.

Plusy -
Wytrzymała
Ulepszona stabilizacja – co zwiększa siłę naszych mięsni przy czym ich wydajność utrzymuje sie przez długi czas.
Obcisły krój compression zwiększając stabilizację naszych mięśni sprawia że nie męczą się one tak szybko jak przy luźnych koszulkach i szybciej nasze mięśnie się regenruja przy treningu
Podczas dłuższego treningu moja efektywność mięsni wzrasta
WYSOKI KOMFORT! czyli sucha koszulka
Reguluje temperaturę ciała 
Minusy-
Do minusów zaliczyłbym pierwsze uczucie po ubraniu , czyli obcisły krój , lecz jest to kwestia przyzwyczajenia jeśli nikt dotąd nie trenował w technologi compression, to przy pierwszych treningach będzie towarzyszyło uczucie opinającego się materiału.


Pozdrawiam Serdecznie
Rafał Sikora
mobile PLUS 691-645-450
Ambasador takich marek jak : Under Armour Motive,Garmin https://www.facebook.com/WalkerRafalSikora
Warto dodać jeszcze że cena katalogowa koszulki to 129,95zł, produkt można jednak znaleźć na wyprzedażach już od 89zł.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

UA Micro G Strunt

Wiosna, Wiosna... czas więc rozejrzeć się za dobrymi butami do biegania. Ja akurat nie mam tego problemu, choć kuszą mnie nowości UA na ten sezon... ale zostawmy to na późniejsze wpisy :)
Chociaż Under Armour jest nowicjuszem jeżeli idzie o produkcję butów do biegania , to jednak dużo dobrego mówi się o ich produktach, jak i o technologiach jakie w nich stosuje.
Swoje pierwsze buty do biegania Under Armour kupiłem w styczniu 2012, były to UA Micro G Strut (1230151). W tym samym czasie na polskim rynku pojawiły się dwa modele, tańszy z technologią Micro G i droższy Charge RC. Z przyczyn czysto ekonomicznych wybrałem te ,,tańsze" (379,95zł). Po roku śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu :) Buty są niebywale wygodne i oprócz biegania po bulwarach wiślanych, często używam ich jako ,,śmigaczy", gdy potrzebuje szybko coś załatwić, czy na przykład iść do sklepu. Bardzo sprawnie się je zakłada z racji ich rozciągliwego materiału. Są baaardzo lekkie, ponieważ podeszwa zbudowana jest ze specjalnej pianki, przy użyciu technologii Micro G.

Opis technologii Micro G®

Zamknięta pomiędzy cholewką a podeszwą ultra-czuła i amortyzująca pianka Micro G® oddaje energię z mocą jakiej jeszcze nie doświadczyłeś.
Nie zapomnij: Technologia UA Micro G® jest wiele lżejsza i wydajniejsza niż tradycyjne pianki.

Buty męskie do biegania UA Micro G Strunt
UA znów wchodzi na wyższy poziom! Przełamuje kolejne bariery. Buty Micro G Strut idealnie przylegają do stopy gwarantując brak otarć,  są nieziemsko lekkie i wyglądają naprawdę świetnie.
Cholewka:
- technologia Zonal Compression, 
- system łatwego zakładania,
Podeszwa środkowa:
- pełnej długości pianka w technologii Micro G (lżejsza oraz niższa od tradycyjnych pianek), lepiej sprężynuje, jest wytrzymalsza i lepiej chroni stopę,
- podeszwa posiada płytkę Carbon aby maksymalnie oddawać energię, 
Wkładka:
- komfortowa wkładka Ortholite
Podeszwa zewnętrzna:
wytrzymała wkładka wykonana z komfortowej gumy
opis ze strony mdsport.pl

A tak buty wyglądają po 14 miesiącach:

Bieżnik nieco zdarty, ale to i tak nic ponieważ używaałem ich głównie na podłożu asfaltowym
Zero rozklejeń z przodu
Materiał na zapiętku nienaruszony,
Można stwierdzić że stan idealny

Zalety:
Wygodne
Lekkie
Wytrzymałe
Amortyzująca pianka chroni staw skokowy (miałem z nim problem przez pewien czas)

Wady:
Hmmm, naprawdę ciężko przy tych butach pisać o wadach... może mogłyby być mniej dresiarskie ;)

Cena 379,95 ale obecnie w polskim internecie można znaleźć je za około 200zł :)


W internecie natknąłem się na ciekawy filmik na temat butów UA



Aaaa i jeszcze jedno, to mój pierwszy produkt Under Armour Made in China :)



czwartek, 4 kwietnia 2013

Bluza Charged Cotton Storm Fleece


Bluza Charged Cotton Storm Fleece - według mnie najlepsza bluza jaką kiedykolwiek stworzono na świecie, dostępna w wersji z rozsuwanym zamkiem (1233254) i bez (1233253).


Po zobaczeniu filmiku na youtube, czekałem na tą bluzę  z niecierpliwością  kilka miesięcy. Warto było :)
Używam jej od ponad pół roku i jest to najczęściej eksploatowany produkt jaki obecnie mam z UA.
W czym tkwi fenomen tej bluzy i co to jest technologia Storm?
Technologia Storm pozwala używać produktów Under Armour w deszczu, dzięki niej nie poczuje się dyskomfortu mokrych ubrań. Materiał jest tak skonstruowany i powleczony specjalnym impregnatem, że krople same spływają po ubraniu, nie wsiąkając w nie.
Dodatkowo bluza jest bardzo ciepła, przyjemna dla ciała i miła w dotyku. No i przede wszystkim wygląda meeega :) Nadaje się do codziennego chodzenia jak i treningu w niskich temperaturach. Osobiście często używam jej do biegania, jako warstwę wierzchnią dla coldgear mocka.
Sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet podczas wielkiej śnieżycy nie zmarzniemy w niej, o czym przekonałem się kilka tygodni temu.

Zalety:
Ciepła
Fajny design
Można używać jej zamiast kurtki
Uniwersalna

Wady:
Podobno po kilkudziesięciu praniach traci swoje właściwości i woda już tak łatwo po niej nie spływa (piorę ją w pralce w niskich temperaturach i na razie wszystko jest ok)
Wysoka cena (katalogowa 299,95.zł)

Materiał:
20% Poliester
80% Bawełna


Opis ze strony producenta:

  • Technologia Storm z wykończeniem DWR, która nie przepuszcza wody i przy tym nie traci na przepuszczalności powietrza.
  • 305g mieszanka bawełny,  solidna na zewnętrznej warstwie odpycha wodę,  a  miękka i szczotkowana wewnątrz zatrzymuje ciepło.
  • Technologia Charged Cotton® – techniczna bawełna schnie pięć razy szybciej niż zwykła.
  • System Transportu Wilgoci odprowadza pot na zewnątrz.
  • Bawełniana podszewka w kapturze dla zwiększonej wygody.
  • Trójwymiarowe wyszywane logo UA.
  • Żebrowany ściągacz w pasie, na rękawach i przy zewnętrznych kieszeniach.


Cena: 299,95zł.
Jednak obecnie można ją kupić na wyprzedaży za 209,95 między innymi na stronie polskiego dystrybutora.

środa, 3 kwietnia 2013

UA Coldgear Compression Mock


Zima cały czas nam doskwiera, więc zacznę moje recenzje od produktów z serii Coldgear.



Najpopularniejszym zimowym produktem Under Armour jest tak zwany Compression Mock (1000512), ten charakterystyczny półgolf to typowa bielizna termoaktywna. W swojej szafie posiadam dwa takie produkty, jeden granatowy, drugi czerwony (zdjęcia po lewej stronie), co ciekawe jeden pochodzi z fabryki w Portugalii a drugi z Meksyku, jednak w żaden sposób nie różnią się od siebie poza kolorem.
Obu produktów używam jakieś 2-3 lata do przeróżnych rodzajów sportów, od narciarstwa po piłkę nożną.
 Początkowo bardzo dbałem  o nie, jako że była to moja pierwsza bielizna termoaktywna (prałem ręcznie), ale z czasem wrzucałem do pralki razem z innymi rzeczami po treningu. Co ciekawe po tak długim czasie użytkowania żaden z półgolfów nie jest zniszczony i nie stracił swoich właściwości. Naturalnemu zużyciu uległo biało-czarne logo z tyłu (lekko popękało), ale to raczej normalne po jakiś 50 praniach w różnych temperaturach.
Ktoś kto nie miał wcześniej do czynienia z bielizną termoaktywną  może dziwnie czuć się w tak opiętym stroju, jednak to kwestia przyzwyczajenia. Mocka używamy gdy na zewnątrz jest poniżej 13 stopni, warto pamiętać, żeby przy minusowych temperaturach ubrać coś jeszcze na wierzch , aby zwyczajnie nie zmarznąć.

Zalety:
Ciepły
Bardzo wytrzymały (nie do zniszczenia)
Komfortowy
Nadaje się do każdego rodzaju sportu

Wady:
Podwijający się materiał w okolicach brzucha, UA jednak szybko ulepszyło model, stosując w następcy tego produktu (1221708) cienki wewnętrzny pasek silikonowy który zapobiega podwijaniu.

Materiał:
63% Nylon
23% Poliester
14% Elastyna

Opis ze strony producenta:

Męski półgolf - ColdGear® Longsleeve Compression Mock- nie jest tylko zwykłym golfem. Ale przecież to już wiesz! Under Armour® nie robi rzeczy, które tylko dobrze wyglądają. Ten kawałek materiału musi pokazać, że pracuje mocniej i lepiej.  Miękka i gładka dwuwarstwowa konstrukcja. Bez względu na to czy ubierzesz go pod spód bluzy/kurtki czy zostaniesz tylko w nim, będziesz zawsze gotowy by zmierzyć się z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi. Wewnętrzna szczotkowana warstwa reguluję temperaturę ciała a zewnętrzna, ochroni przed przemoczeniem.
UA Compression - obcisły, niczym druga skóra aktywuje mięśnie, zwiększa ich siłę oraz skraca czas regeneracji.  Poczujesz gdy tylko go założysz!
DANE SZCZEGÓŁOWE:
  • Miękka dwuwarstwowa tkanina. Wewnętrzna zapewnia ciepło a gładka zewnętrzna skraca czas schnięcia.
  • Elastyczna tkanina 4-Way Stretch – zwiększa mobilność ruchów oraz sprawia, że zawsze wraca do pierwotnego kształtu.
  • System Transportu Wilgoci.
  • Technologia Anti-odor.
  • Raglanowe rękawy oraz  płaskie szwy zapobiegają obtarciom naskórka.


Cena: Obecnie produkt (1000512) można kupić już od 119,95 zł między innymi na stronie polskiego dystrybutora (jego cena katalogowa to 199,95)
Natomiast jego następcę Evo Compression Mock (1221708) za 229,95zł

Półgolf dostępny również w wersji dla Pań (1001512 lub 1221816)


                                                                     Lindsey Vonn

Produkt naprawdę mogę polecić każdemu w 100%, przede wszystkim niech nie odstrasza was cena, to produkt na lata i naprawdę nie do zniszczenia. Niejedni już próbowali :)



A poniżej zdjęcie mojego Mocka w akcji :)


P.S. link do innej recenzji tego produktu: http://4outdoor.pl/news/5811/test-bielizny-z-kolekcji-coldgear-marki-under-armour


The Beggining


Pierwszy produkt Under Armour zakupiłem w 2009 roku. Była to podstawowa koszulka TNPT... no i tak to się zaczęło... Ktoś mi kiedyś powiedział że  produkty UA są najlepsze na świecie i naprawdę uzależniają. Zaśmiałem się, kiwnąłem kłową i odpowiedziałem złośliwie ,,yhm, tak, tak" . Następnie pomyślałem: kolejna droga marka z fajnym znaczkiem, ale czy przyjmie się ona w Polsce?
Po 4 latach mogę stwierdzić bez zastanowienia, Under Armour to hit. W tak krótkim czasie, tak wiele osób przekonało się do tej marki, że aż boję się pomyśleć co będzie za kolejne 4 lata :) Produkty są wygodne, wytrzymałe no i przede wszystkim świetnie wyglądają na niemal każdej osobie która je ubiera. Jedynym mankamentem jest cena, jednak tutaj wyjątkowo płaci się za jakość, wygodę i wytrzymałość. Po za tym szperając w internecie można trafić na ciekawe okazje.

Na zdjęciu powyżej można zobaczyć część produktów UA jaką udało mi się zgromadzić przez ostatnie 4 lata :) Znajomi śmieją się że powinienem mieć osobną szafę na ubrania Under Armour.

W kolejnych wpisach będę starał się przybliżać poszczególne produkty z różnych kolekcji. Czekam również na Wasze opinie o produktach UA wraz ze zdjęciami, będę starał również je publikować email- testunderarmour@gmail.com